Excel PDF Dönüştürme: Excel'i PDF'ye Nasıl Dönüştürürüm? Excel dosyasını PDF dosyasına nasıl dönüştürebilirim?

En çok kullanılan Office programlarından biri olan Excel, içinde hazırlanan tabloları PDF formatına dönüştürmenize olanak sağlar. Excel dosyaları genellikle kendi formatlarında kaydedilir. Ancak gerektiğinde Excel'de düzenlenen içerikler başka uygulamalar kullanılmadan pdf dosyalarına dönüştürülebilir.

Ayrıca, hazırlanmış Excel belgelerini PDF uzantılarına dönüştürmenize ve indirmenize olanak tanıyan ücretsiz ve ücretli Excel'den PDF'ye dönüştürme araçları da vardır. İnternet tarayıcınız üzerinden kullanılan dönüştürme siteleri sayesinde Excel'den PDF'ye dönüştürme işlemi rahatlıkla yapılabilir. Dönüştürme işleminden sonra PDF dosyası bir bilgisayara veya mobil cihaza indirilebilir.

Excel dosyasını PDF dosyasına nasıl dönüştürebilirim?

Bazı durumlarda, örneğin sunum durumunda, Excel belgelerini PDF formatına dönüştürmeniz gerekebilir. Bu işlemden sonra değiştirilen dosyada herhangi bir değişiklik yapılamaz ve dosya olduğu gibi kaydedilir. Günümüzde Excel belgelerini PDF'ye dönüştürme hizmeti sunan dönüştürme programlarını kullanabilirsiniz. Kullanılan dönüştürme uygulamalarından bazıları ücretsiz, bazıları ise ücretlidir.

Herhangi bir belgenin PDF formatına dönüştürülebilmesi için öncelikle dosyanın dönüştürme platformuna yüklenmesi gerekir. Tarayıcıdaki web sitesi veya program kullanılarak Excel dosyası, “Excel'den PDF'e” fonksiyonu ile çok kısa sürede PDF uzantılı bir dosyaya dönüştürülebilir. Bu işlem sonrasında formatlanan belge tekrar bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirilir.

Word'den PDF'ye dönüştürme araçları

Excel PDF dönüşümü için Excel programında düzenlenen tabloları sadece kendi formatında değil PDF olarak da kaydetme seçeneği bulunmaktadır. Bu nedenle, bir Excel belgesini PDF olarak kaydetmek için üçüncü taraf eklenti uygulaması veya dönüştürme aracı kullanmanıza gerek yoktur. Bilgisayarınızda mevcut olan Excel uygulaması sayesinde Excel belgeleri kolaylıkla PDF olarak kaydedilebilir.

İnternette pek çok farklı kalitede PDF dönüştürme uygulaması mevcut ancak bu platformların hepsi iyi kalite sunmuyor. Bazıları daha yavaş çalışabilir, bazıları ise dosya dönüştürme sırasında hatalara neden olabilir. Üstelik bazı uygulamalar ücretli hizmet verirken bazıları da ücretsiz. PDF dönüşümü için kullanılan en popüler platformlar şunlardır:

Excel PDF Converter'ı kullanırken içeriğin kalitesinde bazı olumsuz değişiklikler meydana gelebilir. Bu nedenle kalite kaybını en aza indiren platformlara geçmek daha kaliteli sonuçlar üretecektir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
O belediyeler sokak hayvanları için kolları sıvadı!  Detay O belediyeler sokak hayvanları için kolları sıvadı! Detay “24 saat canlı yayın”.
Yer: Konya... Komşusunu ikna etmek için her yolu denedi: ona karımla ilişki yaşadığını söyle.Yer: Konya… Komşusunu ikna etmek için her yolu denedi: ona karımla ilişki yaşadığını söyle.
İki tahliye!  Duruşma için yeni tarih belirlendiİki tahliye! Duruşma için yeni tarih belirlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir