Dünyayı endişelendiren haber! Yeni bir salgın kapımızda: Uzman “2 yıl içinde” diye uyardı!

Dünya yeni bir salgının eşiğinde. Sky News'e konuşan uzman, korkutucu bir uyarıda bulundu. Dr MacDermott, Kovid-19 karantinasının üzerinden dört yıl geçtiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Covid-19'un insanlar için çok zor olduğunu biliyorum. Normale dönebileceğimize inanmak istiyoruz ve bunu tamamen anlıyorum. Ancak Bir sonraki salgın kapıda: iki yıl sürebilir, 20 yıl sonra da olabilir, daha fazla da olabilir ama gardımızı düşürmeyi göze alamayız.” ” dedi.

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

MacDermott yaptığı açıklamada, “Tetikte kalmalıyız, hazırlıklı olmalıyız ve yeniden fedakarlık yapmaya hazır olmalıyız” dedi. dedi.

SALGININ OLASI NEDENİ AÇIKLANDI

Dr MacDermott ayrıca iklim krizinin bir sonraki salgının potansiyel nedeni olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Dünyada sıcaklıklar arttıkça İngiltere dahil birçok ülke tehlikeli sivrisineklerin yaşayabileceği bir bölge haline gelecek.”

321

Akademisyen ayrıca sivrisinekler ve keneler tarafından bulaşan virüs miktarının son aylarda arttığını, Avrupa'da dang humması, chikungunya ve Kırım-Kongo kanamalı ateşi (CCHF) vakalarının bildirildiğini söyledi.

Amazon'da ve Afrika'nın bazı bölgelerinde ormanların yok edilmesinin ardından, hayvanların ve böceklerin insanlara ve evlerine yakınlaştırılması sorunun kökeni olarak değerlendiriliyor.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Otobüste bebek arabası katlanmayınca ne oldu! Otobüste bebek arabası katlanmayınca ne oldu! “Seni bir kurşun manyağı yapacağım”
Yerel seçimlerde kimin oy vereceğine dikkat edin! Yerel seçimlerde kimin oy vereceğine dikkat edin! “Kimlik avı” uyarısı geldi!
Yalova'da görünce inanamadı!  Kafasında karton kutuyla sokaklarda dolaştıYalova'da görünce inanamadı! Kafasında karton kutuyla sokaklarda dolaştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir