Filipinler'de Kanlaon Yanardağı'nda patlama! 6 dakika sürdü, bölgede alarm seviyesi yükseldi

Filipin Haber Ajansı'nın (PNA) haberine göre, Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, aktif Kanlaon yanardağının patladığı bildirildi.

Açıklamada, yanardağın 6 dakika boyunca püskürerek duman oluşturduğu ve 5 bin metre yüksekliğe ulaştığı belirtildi.

Açıklamada, Kanlaon yanardağı için alarm seviyesinin 1'den 2'ye çıkarıldığı duyurulurken, gelecekte yanardağda daha fazla patlama yaşanabileceği vurgulandı.

AW219086_01

Açıklamada, olayın yakından takip edildiği ve bölge halkının her türlü gelişmeye karşı dikkatli olması istendiği belirtildi.

TAHLİYE TALİMATLARI VERİLMİŞTİR

Yetkililer yerel halka, özellikle de solunum yolu rahatsızlığı olanlara maske takmalarını tavsiye etti. Negros Oriental eyaletinin Canlaon şehrinin belediye başkanı Jose Chubasco Cardenas, yaptığı açıklamada patlamadan etkilenen 4 bölgede yaşayan insanların tahliye edilmesi emrini verdiğini söyledi.

AW219086_02
Cardenas, yanardağ patlamasının ardından halkın güvenliğini sağlamak için tüm kaynakları seferber ettiğini ve bu bağlamda çevre bölge ve şehirlerden de yardım istediğini söyledi. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bu durum 3 gündür devam ediyordu! Bu durum 3 gündür devam ediyordu! “12 farklı suç çetesi tutuklandı”
Ekrem İmamoğlu farklı kazandı!  Ortaya çıkan görüntü herkesi şaşırttı.Ekrem İmamoğlu farklı kazandı! Ortaya çıkan görüntü herkesi şaşırttı.
Salgın paniği büyüyor: Temas yoluyla bulaşıyor, vakalar artıyor!  Kaynak belirlenemediSalgın paniği büyüyor: Temas yoluyla bulaşıyor, vakalar artıyor! Kaynak belirlenemedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir