Google Sohbet nedir ve nasıl kullanılır? Google Sohbet ücretsiz mi?

Google Chat, Google tarafından geliştirilen bir mesajlaşma ve ortak çalışma aracıdır. Bu platform, ekiplerin daha etkili bir şekilde iletişim kurmasını ve işbirliği yapmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

GoogleChat nedir?

Google Chat, hem bireysel kullanıcılar hem de profesyonel kullanımlar için oluşturulmuş bir platformdur. Uygulaması Google Play ve App Store'dan indirilebilen Google Chat, tarayıcı üzerinden de erişilebiliyor ve tüm kullanıcılara hizmet verebiliyor. Google Chat, iş hayatında çalışmayı destekleyen unsurlarıyla öne çıkıyor. Platformda toplu toplantılar yapmak için odalar oluşturabilir, ayrıca asistan botları kullanabilirsiniz. Google'ın mesajlaşma platformuna hem tarayıcılardan hem de Android ve iOS cihazlardan erişilebilir.

GoogleChat nasıl kullanılır?

Google Chat'i mobil uygulamadan ve tarayıcıdan kullanmak kolaydır. Platforma giriş yaptıktan sonra öncelikle bir Google hesabıyla giriş yapmalısınız. Platforma Hangouts aracılığıyla erişenler için sohbetler otomatik olarak entegre ediliyor. Google Chat ile nasıl mesaj gönderileceği sorulduğunda, Google Chat'te mesaj veya grup mesajı göndermek Hangouts kullanıcıları için oldukça tanıdık bir süreçtir. Bu işlem için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  • Google sohbeti açılır. Sohbet bölümünün yanındaki “artı (+)” butonuna tıklayın.
  • Yeni sohbet butonu tıklanır.
  • Alıcı aranır veya seçilir.

Google Chat'in özellikleri nelerdir?

Google Chat'in özellikleri arasında profesyonel kullanım, proje çalışması veya grup içi iletişime yönelik odalar oluşturmanıza olanak tanır. Bu odalar söz konusu konular etrafında düzenlenir ve dosya paylaşımı ve görev dağıtımı gibi ortak çalışma faaliyetlerini kolaylaştırır. Google Drive entegrasyonu sayesinde herhangi bir dosya doğrudan sohbet yoluyla paylaşılabilir. Google'ın güvenlik politikası gereği Google Chat üzerinden yapılan tüm görüşmeler yüksek güvenlik uygulamalarına göre saklanmaktadır.

Google Sohbet ücretsiz mi?

Bir diğer merak edilen soru da Google Chat'in ücretsiz olup olmadığıdır. Google Chat, kişisel kullanım için ücret talep etmez. İş amaçlı kullanım için Workspace, üyeliğinin bir parçası olarak ücret talep eder.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Şok anlar!  Hayatını ihmal ettiŞok anlar! Hayatını ihmal etti
Karın ağrısıyla geldi ve böbreğinden 35 cm'lik bir kitle çıkarıldı.Karın ağrısıyla geldi ve böbreğinden 35 cm'lik bir kitle çıkarıldı.
Kırmızı bültenle aranırken yakalanan çete lideri 20 bin TL karşılığında serbest bırakıldı.Kırmızı bültenle aranırken yakalanan çete lideri 20 bin TL karşılığında serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir