İmplant tedavisi sırasında vida beynine saplandı… Doktorlar gözlerine inanamadı! “Bana hayatımı kaybedebileceğimi söylediler” Konuşması Amerika'daki dergilere konu oldu

Bursa'da işçi olarak çalışan 2 çocuk babası Ramazan Yılmaz (40), diş tedavisi için Nilüfer ilçesindeki özel diş kliniğine gitti. Kendisini muayene eden doktor AD, Yılmaz'a dişlerinin sallandığını ve bu nedenle çekilmesi gerektiğini söyledi. Çekilmiş dişlerin yerine implant yapılmasını önerdi. Doktorun tavsiyesi üzerine tedaviyi kabul eden Yılmaz, dişi çekildikten sonra tekrar implant masasına oturdu.

Çenesini deldi ve kafatasına saplandı

İddiaya göre, implantı çeneye yerleştirmek isteyen doktorun yanlış müdahalesi sonucu vida Yılmaz'ın çenesini delerek kafatasına saplandı. Yılmaz'ın acıdan bayılmasının ardından çekim yapan Doktor AD, vidanın kafatasında olduğunu görünce hemen Yılmaz'ı kendi aracıyla hastaneye götürdü.

DOKTORLAR GÖZLERİNE İNANAMADI, HEMEN OPERASYONA ALINDI

Hastanede yapılan tomografi sonrası doktorlar gözlerine inanamadı ve iki çocuk babasını hemen ameliyathaneye aldı. Saatler süren operasyonun ardından hayata dönen Yılmaz, günlerce taburcu olmayı bekledi.

AW186965_03

İKİNCİ ŞOK YAŞADI

Sağlığına kavuşan Yılmaz, kendisine yanlış işlem yapan diş hekimini aradığında ikinci şoku yaşadı. Yapılan ödemenin iadesini isteyen Yılmaz, doktordan red alınca Yılmaz yargıya başvurdu.

AW186965_04

“24 YILDIR DOKTOR OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

Başına gelenleri anlatan Yılmaz, şöyle konuştu: “Dişlerimdeki rahatsızlıktan sonra Nilüfer'de özel bir diş kliniğine gittim. Burada yapılan muayeneler sonrasında kemik yapımın ince olduğu, dişlerimin sallandığı ve dişlerimin sallandığı söylendi. İmplant işleminin olacağını söyleyen doktor, 24 yıldır doktorluk yaptığını ve bunun “Bu alanda uzman olduğunu söyledi, biz de kendisine güvendik ve bu işi kendisine bıraktık” dedi.

AW186965_06

“AYNI GÜN İMHA EDİLDİ”

Kendisini uyarmasına rağmen dinlemediğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Daha sonra aynı gün implant uygulamasını yaparken dişlerimi çekti ve sekreterine işlemde kullandığı cihazın bozuk olduğunu söyledi. Bu sefer eliyle işlemi yapmaya başladı, vidayı yerleştirmeye çalışırken aşırı yüklendiğini fark ettim ve kendisine bunu söyledim ve kemiğe “Ama bu sefer bana bunun normal olduğunu söyledi. Ancak vidayı iterken çene kemiğimi deldi ve beyin omurilik sıvısının olduğu bölgeye saplandı. Acıyla çığlık attığımda röntgen çekti.

AW186965_07

“BENİ HASTANEDE BIRAKIP GİTTİ”

Doktorun kendisini hastanede bırakıp kaçtığını iddia eden Yılmaz, şöyle konuştu: “Durumun ciddiyetini anlayınca beni Uludağ Üniversitesi Hastanesi acil servisine götürdü. Muayene sonrasında vidanın sıkıştığı görüldü. beyin omurilik sıvısının bulunduğu yerde.

AW186965_08

“Operasyondan önce bana hayatımı kaybedebileceğimi söylediler”

Daha sonra tıp uzmanları bir araya gelerek ameliyata karar verdiler. Ameliyattan önce bana hayatımı kaybedebileceğimi söylediler. Artık çocuklarıma veda ettim. Çok şükür ameliyattan sağ salim çıktım. Bu süreçler sırasında diş hekimi asla yanıma gelip şikayetlerimi gidermedi ve ödediğim ücreti de iade etmedi. Üstelik sanki benimle dalga geçiyormuş gibi konuşuyordu. Bunların hepsi belgelenmiştir. Yetkililerin ve devlet adamlarımızın bu soruna el atmasını istiyorum. İki oğlum var. Eğer bana bir şey olsaydı bunun sorumlusu kim olacaktı? Artık dava sürecine girmiş bulunuyoruz. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulundum dedi.

AW186965_09

“BÖYLE BİR OLAY TIBBİ BİR KOMPLİKASYON NEDENİYLE OLDU”

Öte yandan hakkındaki iddialara ilişkin konuşan AD doktoru, “Tıbbi bir komplikasyondan dolayı böyle bir olay meydana geldi. Hakkımda yasal işlem başlattı ama ben böyle bir tavır almadım” dedi.

KONUŞMASI AMERİKA'DA DERGİLERE KONU OLDU

Öte yandan Yılmaz'ı sağlığına kavuşturan doktorların başarılı operasyonu Amerikan literatürüne girerek dergilere konu oldu.Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hastanede iğrenç kaza!  Kadınlar tuvaletinde gizli kamera bulunduHastanede iğrenç kaza! Kadınlar tuvaletinde gizli kamera bulundu
Uykusunda defalarca bıçakladı!  14 yaşındaki kız babasının katili olduUykusunda defalarca bıçakladı! 14 yaşındaki kız babasının katili oldu
Sopayla intikam kamera önünde!  Sokakta gördüler kabusu yaşattılarSopayla intikam kamera önünde! Sokakta gördüler kabusu yaşattılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir