Instagram'da öne çıkanlar kapak fotoğrafı nasıl yapılır? Instagram'da öne çıkanlara nasıl kapak yerleştirilir?

Instagram dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alıyor. Kullanıcısı çok olan ve kullanıcı sayısı artan bu uygulamada oluşturulan profilleri istek ve beğenilere göre düzenlemek de mümkün olabiliyor. Hikayelerin paylaşıldığı öne çıkanlar bölümü de kullanıcı tercihlerine göre ayarlanabilecek bölümler arasında yer alıyor.

Instagram'da öne çıkanlar kapak fotoğrafı nasıl yapılır?

Instagram kullanıcıları, video ve fotoğrafları 24 saat görüntülenebilecek hikayeler veya istedikleri kadar kalabilecek ve silindikten sonra 30 gün içinde kurtarılabilecek gönderiler halinde paylaşabiliyorlar.

Tüm Instagram kullanıcıları, öne çıkanlar sayesinde hikayelerini profillerinin üst kısmına sabitleyebilirler. Uygulamanın öne çıkan özelliği sayesinde kullanıcılar hikayeleri uzun süre profillerinde tutabiliyor ve bu öne çıkanlar listeleri için kapak fotoğrafını da seçebiliyorlar.

Instagram'da öne çıkanlara nasıl kapak eklenir?

Instagram öne çıkan kapak seçmek için öncelikle bir öne çıkanlar listesi oluşturmanız gerekir. Daha önce paylaşılan hikayeler seçilir ve öne çıkanlara eklenir. Daha sonra bu öne çıkan liste için kapak fotoğrafı ve adı seçilir.

Instagram öne çıkanlar kapağı nasıl konulur?

Instagram Öne Çıkanlar kapak fotoğrafını eklemek de istenilen hikayeleri Öne Çıkanlar'a ekledikten sonra sürecin son adımı olarak değerlendirilebilir.

Oluşturduğunuz vurgulanan listeden bir hikaye seçip bunu kapak fotoğrafınız olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak kapak görselini değiştirmek isterseniz bu da mümkündür. Bu işlem için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  • Instagram uygulaması açılır.
  • Sağ alt kısımdaki profil düğmesine dokunun.
  • Vurguyu basılı tutun.
  • Görüntülenen “Vurguyu Düzenle” metnine dokunun.
  • Açılan sayfada “Kapağı Düzenle”ye dokunun.
  • Alt kısımdaki fotoğraf simgesine dokunulduğunda galeriden istenilen kapak resmi seçilir ve gerekli değişiklikler yapılır.
  • Daha sonra Bitti butonuna basılarak işlem kaydedilir.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Monte edilen fotoğraf sansasyon yarattı!  Önce paylaştım sonra sildimMonte edilen fotoğraf sansasyon yarattı! Önce paylaştım sonra sildim
Direkteki adamı görünce şaşkına döndü!  Polis onu belinden yakaladıDirekteki adamı görünce şaşkına döndü! Polis onu belinden yakaladı
Resimler sansasyon yarattı!  6 şüpheli hakkında kararResimler sansasyon yarattı! 6 şüpheli hakkında karar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir