Ortadoğu'da İran-İsrail gerilimi! Kritik toplantı sona erdi, kafa karıştırıcı açıklamalar geldi

İsrail savaş kabinesi, İran'ın İsrail'e saldırısının ardından toplandı. İsrail basınında toplantıya yakın kaynaklara dayandırılan haberlerde, Savaş Kabinesi toplantısının İran'a verilecek yanıta ilişkin bir karara varılmadan sona erdiği bildirildi.

“HEMEN KARAR ALINMADI”

Haberde, Savaş Kabinesi'nin İran'a yanıt verme konusunda kararlı olduğu ancak zamanlaması ve kapsamı konusunda henüz bir karara varmadığı belirtildi. Haberde ayrıca İsrail ordusuna İran'a verilecek yanıtla ilgili daha fazla seçenek üzerinde çalışması talimatı verildiği belirtildi.

“SAVUNMA VE SALDIRI PLANLARINI ONAYLADIK”

Öte yandan İran'ın İsrail'e saldırısının ardından İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) sözcüsü Daniel Hagari basın toplantısı düzenledi. İran'ın İsrail'e 350'ye yakın füze ve İHA ile saldırdığını söyleyen Hagari, saldırıda toplam 60 ton patlayıcının bulunduğunu ve bunun “çok büyük hasara yol açabileceğini” söyledi. İran'a verilecek cevaba değinen Hagari, “Son birkaç saatte değerlendirmeler yaptık, savunma ve saldırı planlarını onayladık.”

Kaynak: İHA-AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Tekin öğrencilerle Anıtkabir'i ziyaret ettiBakan Tekin öğrencilerle Anıtkabir'i ziyaret etti
İlginç anlar canlı yayında!  Atatürk'ü aradı İlginç anlar canlı yayında! Atatürk'e “geç” dedi Şaban Sevinç tepki gösterdi: Atatürk yaşıyor
Bir suç örgütü daha çöktü!  Elebaşı İsmail Yavuz...Bir suç örgütü daha çöktü! Elebaşı İsmail Yavuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir