iOS 18'i destekleyen iPhone modelleri: Güncellemeyi hangi cihazlar alacak?

Apple'ın merakla beklenen mobil işletim sistemi iOS 18, Eylül 2024'te kullanıcıların beğenisine sunulacak. iOS 18 ile birlikte gelen yenilikler ve performans iyileştirmeleri, iPhone kullanıcılarına yepyeni bir deneyim vaat ediyor. Peki bu güncellemeyi hangi telefonlar alacak? iOS'un son sürümü iOS 18'in özellikleri neler? Yenilenmiş iPhone kullanıcılarının da bu güncellemeden yararlanabileceğini biliyor muydunuz? Tüm detayları ve çok daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz!

iOS 18 ne zaman yayınlanacak?


iOS'un yeni sürümleri genellikle Apple'ın Haziran ayındaki WWDC (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde tanıtılır ve Eylül ayında resmi olarak yayınlanır. Bu yılın da 10-14 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında online formatta gerçekleştirilecek WWDC etkinliğine benzer olacağını varsayabiliriz. Bu yıl da benzer bir zaman çizelgesi bekleyen Apple'ın son iOS sürümü iOS 18'in 2024'te satışa sunulmasını bekliyoruz. Eylül 2024, Phone 16'nın piyasaya sürüldüğü sıralar.

iOS 18 güncellemesini alacak telefonlar


3

Aşağıda iOS güncellemelerini alacak telefonların bir listesini oluşturduk. iOS 18 güncellemesini alacak tüm iPhone modellerini bu listede bulabilirsiniz. Bu modellerden birine sahipseniz veya yenilenmiş bir iPhone modeliniz varsa veya satın almayı düşünüyorsanız tüm yeni özelliklerden yararlanabileceksiniz. iOS 18'in sunduğu özellikler. İşte iOS güncellemelerini alacak telefonlar:

iPhone 15 serisi


  • iPhone 15 Pro Max
  • iPhone 15 Pro
  • iPhone15
  • iPhone 15 Artı

iPhone 14 serisiiPhone SE (3. nesil)iPhone 13 serisiiPhone 12 serisiiPhone 11 serisiiPhone XS serisiiPhoneiOS 18 güncellemesi neler getiriyor?


4

Yukarıda iOS güncellemesi alacak telefonlardan ve modellerden bahsetmiştik. Peki iOS 18 güncellemesinin kullanıcılara birçok yeni özellik ve iyileştirme sunacağına gelin birlikte bakalım. iOS 18 güncellemesine ilişkin kesin ve doğrulanmış bilgiler henüz resmi olarak açıklanmasa da iOS 18 güncellemesini alan telefonlar, kullanıcılarına pek çok yeni özellik ve iyileştirme sunarak iPhone deneyimini daha da geliştirecek.

Yapay zeka teknolojileri: iOS 18 güncellemesini alacak telefonlar, Siri'ye yeni özellikler eklenerek daha doğal ve akıcı bir sohbet deneyimi sağlanması, yapay zeka algoritmaları ve akıllı telefon uygulamaları sayesinde kullanıcı alışkanlıklarına göre kişiselleştirilmiş uygulama önerileri gibi yeniliklerle kullanıcıların cihazlarını daha verimli kullanmalarına olanak tanıyacak. Kameranın performansını optimize ederek daha iyi fotoğraf ve video çekimi sağlamak, kamerayı eğlenceli bir şekilde kullanmalarına olanak sağlayacaktır.

Özelleştirme özellikleri: iOS 18 ile birlikte iPhone kullanıcılarının cihazlarını daha da özelleştirmelerine olanak tanıyan heyecan verici özellikler geliyor. Bu güncelleme, kullanıcıların kilit ekranından ana ekrana kadar her ayrıntıyı özelleştirmesine olanak tanıyacak. Birden fazla kilit ekranı oluşturma olanağı sunması beklenen iOS 18'de, ana ekran simgelerinin ve widget'larının boyutunun ve konumunun değiştirilmesi gibi özelliklerin de yer alması bekleniyor. Bu yeni özelliklerle birlikte iOS 18 güncellemesi alan telefonlar, kullanıcıların iPhone deneyimini daha kişisel ve benzersiz hale getirecek.

Geliştirilmiş Siri: iOS 18 güncellemesini alan telefonlar, Siri'nin sohbet yeteneklerinde önemli bir gelişme görecek. Yapay zeka algoritmalarındaki iyileştirmeler sayesinde Siri'nin tepkileri daha dostane olacak ve kullanıcılarla daha doğal ve daha organik iletişim mümkün olacak. Ayrıca Siri'nin sesli komutlara daha hızlı yanıt vererek kullanıcıların istenilen bilgilere daha hızlı erişmesine ve günlük görevleri daha kolay yönetmesine olanak sağlayacağı da düşünülüyor.

Performans geliştirmeleri: iOS 18 güncellemesini alan telefonların genel sistem performansında önemli iyileşmeler olması bekleniyor. Bu güncelleme, özellikle eski cihazlarda daha hızlı ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlayacak bir iyileştirme getirecek gibi görünüyor. Uygulama açılış sürelerinin kısalması, sistem genelinde daha hızlı geçişler ve daha iyi pil ömrü gibi performans artışları olursa kullanıcıların günlük kullanımının daha keyifli hale geleceğinden eminiz.

Önerdiğimiz ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz. Bu içerikten satın almaya karar vermeniz durumunda Mynet, bağlantılardan gelir/komisyon kazanabilir. Satın alma sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir