İslam karşıtı siyasetçi canlı yayında bıçaklandı! Görüntüler Almanya'yı şok etti: Polisi boynundan bıçakladı

Aşırı sağcı aktivist ve siyasetçi Michael Stürzenberger, bugün Almanya'nın Mannheim kentindeki protestoları sırasında bıçaklı saldırıya uğradı. Olayda aralarında bir polis memurunun da bulunduğu yaralıların olduğu, polisin saldırganı vurarak yaraladığı açıklandı.

ÖNÜNDE HEPSİNİ KARŞILANDI

Alman Özgürlük Partisi'nin (AfD) 2013-2016 yılları arasında lideri olan aşırı sağcı aktivist ve siyasetçi Michael Stürzenberger ve Bürgerbewegung Pax Europa (BPE) hareketinden bazı kişiler bugün Mannheim'da bir protesto düzenledi. Eylem sırasında bıçaklı bir saldırgan Stürzenberger'e ve bazı BPE hareketi üyelerine saldırarak yaraladı.

Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde saldırganın, bir polis memurunu ensesinden bıçaklarken polis tarafından vurulduğu görüldü.

225688_ASIRI-SAGCI-POLİTİKACIYA-ALMANYA'DA-BICA

SALDIRI ENGELLENDİ

Bürgerbewegung Pax Europa (BPE) hareketinden olayla ilgili yapılan açıklamada, Mannheim'da bu sabah polis memuru Michael Stürzenberger ve BPE hareketinin bazı üyelerinin bıçaklandığı belirtildi.

225693_MICHAEL-STURZENBERGER-BU-SABAH-CANLI-Y

Mannheim polisi olayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün saat 11.35 sıralarında Mannheim pazar meydanında çok sayıda kişi saldırıya uğradı. Bir kişi bıçakla çok sayıda kişiye saldırarak yaraladı. Yaralanmaların boyutu ve ciddiyeti hakkında henüz bir bilgi yok. Daha sonra saldırgana karşı ateşli silah kullanıldı. Bunun sonucunda saldırgan da yaralandı. Kurtarma ve acil durum hizmetlerinin yanı sıra kurtarma helikopteri de hizmet veriyor. Halk için herhangi bir tehlike yoktur. Kurpfalzkreisel ile Paradeplatz arasındaki demiryolu trafiği bir sonraki duyuruya kadar kapalıdır.”

225694_MICHAEL-STURZENBERGER-BU-SABAH-CANLI-Y

225695_MICHAEL-STURZENBERGER-BU-SABAH-CANLI-Y

(DHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Trump'tan sert sözler: 'Faşist bir devlette yaşıyoruz, bunlar kötü insanlar'Trump'tan sert sözler: 'Faşist bir devlette yaşıyoruz, bunlar kötü insanlar'
İki kadının görüntüsü gündem oldu: 'Soruşturma açıldı'İki kadının görüntüsü gündem oldu: 'Soruşturma açıldı'
İYİ Parti'den Belediyelere “Şeffaflık, Eşitlik ve İsrafla Mücadele Genelgesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir