İran'ın saldırısı alay konusu oldu! İsrailliler oyuncakla dalga geçerek tek cümlelik notla paylaştı

Uzun süredir Hamas-İsrail çatışmasında doğrudan yer alıp almayacağı tartışılan İran, bir anda İsrail'e saldırdı. İran, 1 Nisan'da Şam'daki İran konsolosluğuna düzenlenen saldırıdan İsrail'i sorumlu tutmuş, İsrail topraklarına İHA ve balistik füzelerle saldırması İsrailliler tarafından alay konusu olmuştu.

ABD BÜYÜMEDİ

Saldırı ABD'yi de şok etti. DHA'nın haberine göre Beyaz Saray'da “ulusal güvenlik toplantısı” düzenlendi. ABD Başkanı Joe Biden başkanlığındaki toplantıda İsrail'e tam destek verileceği kaydedildi. Joe Biden'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “Ulusal güvenlik ekibini topladım. İran ve onun vekillerinden gelen tehditlere karşı İsrail'in güvenliğine tam bağlılığımızı sürdürüyoruz.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca İsrail'deki ABD vatandaşlarından da sığınma istendi.

5654

İSRAİL: 1 YARALI, KÜÇÜK HASAR

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, İran'ın saldırısında ülkenin güneyindeki bir askeri üsse küçük çapta hasar oluştuğu, can kaybının yaşanmadığı ve bir kişinin de yaralandığı belirtildi.

2024-04-13T233805Z_2142744282_RC2Z57A3F5S8_RTRMADP_3_İSRAİL-FİLİSTİNLİLER-İRAN

İRAN: SORU KAPALI

Bu arada İran'ın “İran Birleşmiş Milletler Misyonu tarafından yapılan açıklamada” yaptığı açıklamada, İran'ın Birleşmiş Milletler Şartı'nın 51. maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkına dayanan askeri hamlesi, Siyonist rejimin ülkemize yönelik saldırısına yanıt niteliğindeydi. Şam'daki diplomasi binaları. Konunun kapandığını söyleyebiliriz. Ancak “İsrail rejimi bir hata daha yaparsa İran'ın tepkisi daha sert olur. Bu İran ile İsrail rejimi arasındaki bir çatışmadır, ABD bundan uzak durmalıdır.”

3

OYNADILAR VE SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

İran'ın saldırısı İsrailliler için bir darbe oldu. Sosyal medyada viral olan paylaşımda, bir İsrail vatandaşının oyuncak uçakla saldırıyla dalga geçtiği görüldü.

İsimsiz-1

İbrahim Haskoloğlu, söz konusu videonun “İran'ın gönderebileceği tek drone budur” notuyla paylaşıldığını belirtti.

2

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yanındaki kişi istifa etti! Yanındaki kişi istifa etti! “Tarihin en sorunlu…”
7 ilde DEAŞ operasyonu: 23 tutuklu7 ilde DEAŞ operasyonu: 23 tutuklu
Türkiye'nin en riskli bölgesi o ilde!  Vatandaşlara “hayati” uyarı: Henüz çare bulunamadıTürkiye'nin en riskli bölgesi o ilde! Vatandaşlara “hayati” uyarı: Henüz çare bulunamadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir