Kojenerasyondan belediyelere sirkülasyon! Önemli İfadeler: “Kayırmacılıktan kaçının”

AK Parti'den CHP'ye geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, adaylıkla ilgili son haberiyle tartışmalara yol açtı. Belediye Başkanı Bozbey'in, belediyeye ait bir şirketin yönetim kurulu başkanlığına yeğeni Furkan Bozbey'i ataması gündemdeydi.

KARARINDAN VAZGEÇTİ

Bozbey'in CHP Milletvekili Kayıhan Pala'nın eşi Şafak Pala'yı Kültür ve Sosyal İller Dairesi'ne ataması da tartışma yarattı.

Tepkilerin ardından Bozbey'in atama kararlarından vazgeçtiği iddia edildi.

CHP'DEN BELEDİYELERE GENELGE

Birgün Haber'in haberine göre, CHP'nin belediyelere gönderdiği kemer sıkma tedbirlerine ilişkin genelgenin detayları ortaya çıktı. “Adam kayırma, gösteriş ve israfla mücadele” genelgesinde, belediye hizmetlerinde gösteriş ve aşırılıklardan kaçınılması gerektiği uyarısı yapılıyor.

Öte yandan genelgede, belediye şirketlerine ve belediye personeline atamalardan, işe alım sırasında kişiye özel reklam yayınlanmamasına kadar çok sayıda uyarı yapıldığı belirtiliyor.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Siverek'te sokakta terk edilmiş çocuk bulundu!Siverek'te sokakta terk edilmiş çocuk bulundu!
Günün gündeminde Bakan Özhaseki'nin fotoğrafları vardı! "Amatör paylaşım Allah aklımı korusun"Günün gündeminde Bakan Özhaseki'nin fotoğrafları vardı! “Amatör Paylaşımlar Allahım Aklıma Sahip Çık”
İstanbul'da bir mahalle bu olayı konuşuyor!  Gözyaşları içinde şunları söyledi: İstanbul'da bir mahalle bu olayı konuşuyor! Gözyaşları içinde şunları söyledi: “Bir gün iyi giyimli birkaç kişi geldi…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir