Kürk Mantolu Madonna'nın dizisi çıkıyor: yönetmen belli oldu – Son Dakika Hayat Haberleri

Yıllardır filmi yapılması planlanan ancak bir türlü yapılamayan Sabahattin Ali'nin çığır açan romanı Kürk Mantolu Madonna ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Kürklü Madonna, Türk edebiyatının efsane yazarı Sabahattin Ali'nin unutulmaz romanı olarak gündem ve gündemini korumaya devam ediyor. Yazarın baş kahramanı Rasim'in bakış açısı ve yeni işyerinde tanıştığı Raif Efendi'nin hikâyesinden yola çıkan roman, adını Raif Efendi'nin Almanya'da katıldığı sergide gördüğü tablodan alıyor.

Yıllardır okurları büyüleyen kitabın film olacağı söylentisi dolaşıyordu. Ancak bu plan uygulanmadı. Sonunda iyi haber geldi. “Kürk Mantolu Madonna” Alman ve Türk ortak yapımıyla dijital diziye dönüşüyor.

YÖNETMEN KOLTUĞUNA ENES ATEŞ OTURACAK

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, yakın zamanda Grimme ödüllü Netflix orijinal dizisi German Genius'un yapımcılığını üstlenen Alman yapım şirketi CAB Film ve Cem Karaca'nın büyük ses getiren filmlerinin yapımcılığını üstlenen Fikri Harika Productions, Dilberay ve Barış Akarsu'yu filme aldı. dizi için kolları sıvadılar.

Alman-Türk ortak yapım projesinin çekimleri hikayenin ruhuna uygun olarak hem Türkiye hem de Almanya'da gerçekleştirilecek.

'The Matrix', 'John Wick 4' ve 'Babil' gibi çok sayıda projeye ev sahipliği yapan Studio Babelsberg, dizinin Almanya çekimlerine ev sahipliği yapacak.

Filmin yönetmen koltuğunda yapım şirketlerinin ortak seçtiği isim Enes Ateş oturacak. Yakında şekillenecek proje için oyuncular Almanya ve Türkiye'deki dijital platformlarla görüşmelerde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir