LinkedIn nedir ve nasıl kullanılır? LinkedIn'e nasıl giriş yapılır?

Facebook, Twitter ve Instagram gibi dünya çapında birçok kullanıcı tarafından bilinen bir sosyal ağ olan LinkedIn platformu, kullanım açısından diğer platformlardan farklılık göstermektedir. LinkedIn diğer platformlarla karşılaştırıldığında kariyer alanında ve iş dünyasında kullanımıyla ön plana çıkıyor. Dolayısıyla iş dünyasında kazanılan becerilerin, uzmanlık alanlarının, eğitim bilgilerinin ve iş deneyiminin yer aldığı sosyal bir platformdur. Kullanıcıların kariyerlerini profesyonel anlamda geliştirmelerine yardımcı olacak gönderilerin paylaşıldığı LinkedIn, 2003 yılında kurulan bir sosyal platform olmasına rağmen en çok aranan sitelerin başında geliyor.

LinkedIn, çalışanların profesyonel iş dünyasındaki diğer kişilerle bağlantı kurmasına ve etkileşimde bulunmasına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. LinkedIn, insanların kariyer profilleri oluşturmasına ve iş deneyimlerini sergilemesine olanak tanıyan bir araçtır. Ayrıca iş arayanlar için iş arama platformu olarak da hizmet vermektedir. LinkedIn'in dünya çapında milyonlarca üyesi vardır ve iş dünyasındaki insanların birbirleriyle bağlantı kurmasını kolaylaştırır.

Bu sistemin kullanıcıları kendi profillerini oluşturup çalışmalarını paylaşabilmektedir. Ayrıca diğer profesyonellerle ağ kurarak becerilerini sergileyebilir ve iş fırsatlarına erişebilirler. LinkedIn ayrıca üyelerine güncel sektör gelişmelerini takip etme olanağı da sunuyor.

LinkedIn'e nasıl giriş yapılır?

LinkedIn ayrıca sürekli güncellenebilen canlı bir CV hizmeti de sunuyor. Bu sistem üzerinde kullanıcılar CV'lerini sürekli güncelleyebilir, makale veya sektör yazıları paylaşarak kariyerlerinin gelişimine katkıda bulunabilirler.

LinkedIn ayrıca basit bir giriş süreci sunuyor. Aynı sektördeki kişilerin birbirleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olacak bir LinkedIn profili oluşturmak için:

  • LinkedIn kayıt sayfasına erişin,
  • Hesapta kullanılacak ad, soyad, e-posta ve şifre girilir; bu platformda gerçek adınızı ve soyadınızı kullanmanız önemlidir;
  • “Şimdi Kaydolun” düğmesini tıklayın.
  • Gerekli diğer bilgiler girildikten sonra hesap oluşturulur.

Linkedln'de giriş işlemi diğer platformlarda olduğu gibi oldukça basittir. LinkedIn’e nasıl giriş yapılır sorusunun cevabı şu şekildedir:

  • LinkedIn giriş sayfasında oturum açın,
  • LinkedIn hesabınız için belirlediğiniz e-posta ve şifre girilir.
  • Son adımda “Oturum Aç”a tıklayın ve profilinize giriş yapın.

LinkedIn nasıl kullanılır?

LinkedIn kullanırken önemli olan oluşturduğunuz profildir. Profesyonel iş fırsatları için profilin kullanıcıyı en iyi şekilde yansıtması çok önemlidir. İlgi odağınıza göre ulaşmak istediğiniz profesyonellerin dikkatini çekecek kadar etkili bir profil oluşturmalısınız. Her şeyden önce basit, bilgi kirliliği yaratmayan bir CV oluşturulmalıdır.

Linkedin, profilinizde yalnızca iş deneyiminizi değil aynı zamanda diğer becerilerinizi de sergilemenize olanak tanır. Bu noktada sektörde ve şirket içinde gerçekleştirilen faaliyetlerin ve eğitimlerin paylaşılması önemlidir. Bu sayede odak noktasındaki profesyoneller ve profesyonel kurumlarla iletişim süreci daha verimli hale gelir. Aynı zamanda diğer sektör oyuncularıyla bağlantı oluşturma, farkındalık ve yeni iş fırsatları yaratma açısından da işlevsel bir özelliktir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf istifa ettiİskoçya Başbakanı Hamza Yusuf istifa etti
Canlı yayın sırasında kamyonun çarptığı sosyal medya fenomeniCanlı yayın sırasında kamyonun çarptığı sosyal medya fenomeni
Berzeg'in kayıp kemikleri aranıyor!Berzeg'in kayıp kemikleri aranıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir